انتخاب محصولات چرمی شترمرغ

چرم شترمرغ

انتخاب محصولات چرمی شترمرغ و مراقبت و نگهداری از آن

1-  انتخاب محصولات چرمی شترمرغ
چرم شترمرغ از قویترین چرمهای تجاری موجود در دنیا است. این چرم با ساختار متفاوت وعالی و منحصر  بفرد  جای پرهای شترمرغ ، به راحتی قابل تشخیص است و تولید مصنوعی آن مشکل است.
محصولات چرمی شترمرغ مانند طرحهای مشابه چرم گاوی و دیگر چرمها ساخته میشود.

کت ، نیم تنه ، دامن ، شلوار ، کلاه ، کیف های پول و اداری ، جلد کتاب …… .از این قبیل محصولات چرمی هستند.

 کیفیت فوق العاده و نادر بودن چرم شترمرغ به این معناست که محصولات شترمرغ بسیارگرانتر ازمحصولات معمولی و متداول هستند.اما در نظر داشته باشید که میانگین عمر محصولات چرمی شترمرغ  بیش از 25 سال است، بنابراین ارزش واقعی آن کاملا مشخص است.

 چرم شترمرغ را از روی تعداد و اندازه جای پرهای شترمرغ ، تفاوت طرح روی ساق پای شترمرغ و رنگ ها ، انتخاب کنید.

 چرم های ارزان شترمرغ معمولا جای پرهای کمتری دارند و لایه رنگهای تخت و نازک است.برخی از محصولات چرمی در داخلشان از چرمهای ارزانتر استفاده میشود. اطمینان حاصل کنید که تمام 100% چرم شترمرغ باشد.

 رنگ های روشن که پرداخت آنها براق باشند بهترین نوع رنگ هستند. اما این نوع فرآیند دباغی از نظر زمان بسیار طولانی و هزینه بر است. حدود 8-6 هفته طول میکشد تا پوست خام شترمرغ برای رنگهای روشن و براق دباغی شود.

2- مراقبت و نگهداری

 چرم شترمرغ بسیار محکم و بادوام است و در واقع نیازی به مراقبت ندارد. زیبایی ذاتی چرم شترمرغ با گذشت زمان افزایش می یابد و همانطور که از عمرش میگذرد پتینه قابل توجهی توجهی بدست می آورد. به همین دلیل محصول چرم شترمرغ شما با گذشت10 سال نسبت به زمانی که تازه آن را خریده بودید بهتر به نظر میرسد.

فرآیند دباغی مخصوص ما این امکان را فراهم می آورد که چرم شترمرغ ظاهر تازه خود را حفظ کند حتی وقتی که با چیزی آلوده شود. در صورت آلودگی به سادگی با یک دستمال نم دار آن را پاک کنید.


برای لکهای قویتر با صابون ملایم و دستمال نم دار آنرا تمیز کنید از حلال یا پاک کننده های  قویتر استفاده نکنید. اگر می خواهید انعطاف پذیری چرم شترمرغ شما بیشتر شود از واکسی با پایه موم مانند روغن  سمور یا زنبور عسل استفاده کنید.

امروزه چرم شترمرغ یکی از با ارزشترین محصولات چرمی با کیفیت بوده که قابل قیاس با چرم تمساح است.

چرم این پرنده به علت نازک بودن و انعطاف پذیری بالا متفاوت و خاص بودهو یکی از لوکس ترین و مرغوبترین محصولات چرمی دنیاست.

لازم به یادآوری است که وجه تمایز آن نسبت به چرمهای دیگر وجود نقاط مربوط به فولیکولهای ساقه پر بر روی سطح است. نوع دیگر چرم تولید شده از پوست شترمرغ، قسمت ساق پای حیوان است. این چرم از صفحات فلس مانندی که شبیه پوست خزندگان است، تشکیل شده که زیبایی آن را دوچندان کرده است. چرم شترمرغ به دلیل چربی موجود در آن مقابل خشکی و ترک خوردن مقاوم بوده و استحکامی در حدود شش برابر چرم گاوی را داراست.

طراحی مد
طراحی مد

طراحی مد (به انگلیسی: Fashion Design) هنر استفاده از طراحی، زیبایی‌شناسی (حسّیک) یا زیبایی طبیعی برای خلق پوشاک و زیورآلات…

چرم جیر
چرم جیر

چرم جیر از پوست بز و پوست گوساله تهیه می شود که طی فرایند خاصی و بوسیله وسایل خاصی رخ…

1 Comment

Leave A Comment

X
Shopping Cart 0

No products in the cart.